Комітет Медичного і Фармацевтичного Права та Біоетики - Актуальні правові питання у сфері стоматології

Головна цитата

Окреслено проблематику отримання згоди пацієнта на стоматологічну допомогу та регламент її оформлення, висвітлено вимоги до оформлення окремих форм медич-ної документації, зокрема щоденників медичної карти стоматологічного хворого. З'ясовано особливості стандартизації у сфері охорони здоров'я, зокрема питання впровадження нових клінічних протоколів. На прикладі судової практики розкрито неналежне надання стоматологічних послуг і незаконної лікувальної діяльності у сфері стоматології.

Актуальні правові питання у сфері стоматології

14:05 Сб 14.09.19 Автор : Сенюта І.Я. 358 Переглядів 0 Коментарів Версія для друку

Стоматологічна практика все частіше потрапляє під правничий мікроскоп, «забарвлює» судову практику та потребує алгоритмів вирішення непростих питань, породжених необхідністю захисту прав людини. З-поміж калейдоскопу проблем, які можуть виникати у взаєминах «лікар–стоматолог–пацієнт» викристалізуємо кілька з них і крізь призму судової практики та національного законодавства віднайдемо необхідні правничі механізми. Часом вже оскомне питання щодо правильності оформлення згоди на стоматологічну допомогу, все ж залишається актуальним для фахівців. Наказом МОЗ України «Про затвердження форм первинної облікової документації та Інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування» від 14.02.2012 р. №110 (далі — Наказ №110), затверджено форму «Інформована добровільна згода пацієнта на проведення діагностики, лікування та на проведення операції та знеболення» (форма №003-6/о). Відтак, постає питання чи можна користуватись цією формою у сфері стоматології. Дослідження Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації №003-6/о «Інформована добровільна згода пацієнта на проведення діагностики, лікування та на проведення операції та знеболення», затвердженої Наказом №110, дає підстави стверджувати, що такого обов’язку немає. Такого висновку можна дійти з огляду на те, що в п. 5 цієї Інструкції зазначено, що форму №003-6/о можна використовувати в медичній карті амбулаторного хворого або медичній карті стаціонарного хворого, що затверджені Наказом №110, а також у медичній карті переривання вагітності та історії пологів, затверджених наказом МОЗ України від 26.07.1999  р. №184.

Детальніше

Інші публікації автора

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування