Комітет Медичного і Фармацевтичного Права та Біоетики - Ірина Сенюта взяла участь у підготовці аналітичного звіту «Механізм реабілітації жертв катувань в Україні»

Ірина Сенюта взяла участь у підготовці аналітичного звіту «Механізм реабілітації жертв катувань в Україні»

Новини Комітету 15:06 Пт 09.07.21 353 Переглядів Версія для друку

23 червня 2021 р. відбулась презентація аналітичного звіту «Механізм реабілітації жертв катувань в Україні», співавтором якого є Ірина Сенюта. Захід був покликаний привернути увагу органів державної влади, громадянського суспільства та експертної спільноти до необхідності напрацювання державної політики у сфері протидії катуванням, запровадження комплексних заходів її вирішення, включаючи створення належної системи реабілітації жертв катувань в Україні.

У заході взяли участь представники Верховної Ради України, Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини, Офісу Генерального прокурора, Міністерства охорони здоров’я України, Офісу Ради Європи в Україні, правозахисники.

Автори звіту зауважили, що право на реабілітацію жертв, що визнане Україною, залишається не імплементованим належним чином до норм національного законодавства. Водночас міжнародно-правові зобов’язання України з реабілітації жертв катувань випливають зі ст. 14 Конвенції ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання, ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та норм загального звичаєвого міжнародного права. Отож, доцільно ухвалити нормативні акти, які запроваджували б систему реабілітації жертв катування.

З текстом документу можна ознайомитись за покликанням: https://rm.coe.int/analytical-report-on-rehabilitative-mechanism-ukr-2021-web/1680a22675

Популярні новини

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування