Комітет Медичного і Фармацевтичного Права та Біоетики - Заходи Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ до відзначення Дня прав пацієнтів (17 вересня 2020)

Заходи Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ до відзначення Дня прав пацієнтів (17 вересня 2020)

Новини Комітету 18:32 Чт 17.09.20 476 Переглядів Версія для друку

Марафон вебінарів

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ спільно з Вищою школою адвокатури НААУ з метою відзначення Дня прав пацієнтів з-поміж професійної спільноти провели марафон вебінарів, аби розкрити ключові питання медичного права, яке стоїть на варті захисту прав людини у сфері охорони здоров’я. Лекторами були члени Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ Вікторія Валах, Тетяна Водоп’ян, Лариса Гретченко та Наталія Чорновус.

Вікторія Валах, висвітлюючи доповідь на тему «Особливості роботи адвоката по захисту прав дітей-пацієнтів», звернула увагу адвокатів на реалізацію права на медичну допомогу крізь призму отримання добровільної інформованої згоди на медичне втручання та відмови від такого, а також збереження лікарської таємниці.

Тетяна Водоп’ян у своєму виступі розкрила питання відшкодування шкоди в медичних правовідносинах, зокрема способи цивільно-правового захисту, з поміж яких доповідачем зроблено особливий акцент на регресних зобов’язаннях.

Лариса Гретченко під час вебінару, присвяченому реалізації прав дитини в закладі охорони здоров’я, окреслила питання найкращих інтересів дитини у сфері охорони здоров’я, медичного обслуговування дітей за програмою державних медичних гарантій та статусу дитини як учасника договору про надання медичних послуг.

Наталія Чорновус провела вебінар на тему «Права пацієнтів в окремих сферах надання медичної допомоги», під час якого розкрила особливості реалізації прав пацієнтів у сфері трансплантології, психіатрії, донорства та інших сферах.

 

Київські правові читання

17 вересня 2020 відбувся науково-практичний захід Київські правові читання на тему «Приватне право в сфері охорони здоров’я: виклики і перспективи».

Співорганізаторами заходу були Інститут права Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики Національної асоціації адвокатів України.

З вітальними словами виступила Олена Орлюк – директор Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Руслан Стефанчук – перший заступник голови Верховної Ради України, Ірина Сенюта – голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, завідувач кафедри медичного права Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Роман Майданик – завідувач кафедри цивільного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, голова секції медичного права Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ.

Члени Комітету були залучені до участі в заході як модератори та доповідачі. Секцію «Договори у сфері надання медичної допомоги: правова сутність і стандарти медичних послуг» модерували Ірина Сенюта та Роман Майданик, співмодератором секції «Особисті немайнові права в сфері охорони здоров’я: баланс приватного і публічного права» була Христина Терешко, співмодератором секції «Приватно-правові аспекти трансплантації та обіг анатомічних матеріалів виступила Яна Триньова, співмодератором секції «Приватне право в сфері фармації: право інтелектуальної власності та обіг лікарських засобів» була Оксана Кашинцева.

Із доповідями на заході виступили члени Комітету Лариса Гретченко та Вікторія Валах. Член Комітету Сергій Антонов провів майстер-клас на тему «Судова практика у справах щодо здійснення репродуктивних прав в Україні та іноземних країнах».

За результатами заходу буде підготовлена резолюція, яка покликана об’єднати науку і практику, медиків і правників для побудови правової медицини в Україні на благо людини. За результати роботи заходу буде видано Збірку матеріалів і планується проведення парламентських слухань щодо кодифікації законодавства у сфері охорони здоров’я.

Популярні новини

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування