Комітет Медичного і Фармацевтичного Права та Біоетики - Конвенція Ов’єдо – Конвенція основних прав і свобод людини щодо застосування біології та медицини й охорони гідності

Конвенція Ов’єдо – Конвенція основних прав і свобод людини щодо застосування біології та медицини й охорони гідності

Новини Комітету 13:22 Нд 12.04.20 271 Переглядів Версія для друку

Конвенція про захист прав і гідності людини щодо застосування біології та медицини є першим юридично зобов’язальним міжнародно-правовим договором, покликаним захищати гідність, права та свободи людини через низку принципів та заборон зловживання здобутками біологічного та медичного прогресу. Зазначена Конвенція є прогресивним актом, що визнає пріоритет інтересів окремої особи над інтересами суспільства та науки. Вона є визначальним документом, який відображає європейське розуміння етико-правових стандартів щодо захисту прав та гідності людини, пов’язаних із розвитком біомедичних технологій. Конвенція є найбільш ефективним документом для міжнародно-правового підтвердження готовності до захисту прав та гідності людини, а також відповідальності за їх порушення.

Конвенцією Ов’єдо ратифікована у 29 країнах, з-поміж яких Швейцарія, Норвегія, Данія, Литва, Естонія, Грузія, Туреччина.

Конвенція була відкрита до підписання 4 квітня 1997 року, Україна підписала її 22 березня 2002 р. Окрім того, в 2006 р. Україна підписала три додаткові протоколи до Конвенції. Отож, готовність держави акцептувати міжнародний стандарт вже була оголошена шляхом підписання Конвенції.

 

Популярні новини

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування