Конвенція Ов’єдо – Конвенція основних прав і свобод людини щодо застосування біології та медицини й охорони гідності

Конвенція про захист прав і гідності людини щодо застосування біології та медицини є першим юридично зобов’язальним міжнародно-правовим договором, покликаним захищати гідність, права та свободи людини через низку принципів та заборон зловживання здобутками біологічного та медичного прогресу. Зазначена Конвенція є прогресивним актом, що визнає пріоритет інтересів окремої особи над інтересами суспільства та науки. Вона є визначальним документом, який відображає європейське розуміння етико-правових стандартів щодо захисту прав та гідності людини, пов’язаних із розвитком біомедичних технологій. Конвенція є найбільш ефективним документом для міжнародно-правового підтвердження готовності до захисту прав та гідності людини, а також відповідальності за їх порушення.
Конвенцією Ов’єдо ратифікована у 29 країнах, з-поміж яких Швейцарія, Норвегія, Данія, Литва, Естонія, Грузія, Туреччина.
Конвенція була відкрита до підписання 4 квітня 1997 року, Україна підписала її 22 березня 2002 р. Окрім того, в 2006 р. Україна підписала три додаткові протоколи до Конвенції. Отож, готовність держави акцептувати міжнародний стандарт вже була оголошена шляхом підписання Конвенції.
Популярні новини
Новини Комітету

З днем юриста
Новини Комітету

Засідання Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Новини Комітету

Заходи Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ…
Новини Комітету

Підведення підсумків навчання за програмою HELP РЄ «Основні принципи…
Анонси Комітету

Київські правові читання
Новини Комітету

Голова Комітету Ірина Сенюта взяла участь у відкритій частині…
Новини Комітету

ІІ Міжнародний конгрес з репродуктивного права
Новини Комітету
